Õllekalendri kolmanda luugi taga peidab end Kalamaja Pruulikoja poolt loodud Singer-Ginger, mis polegi midagi muud kui ingveriõlu – loomulikult käsitöö.

Mis aga puudutab siis elulistesse näitajatesse, siis seekord on taas tegemist kergema õllega – 5,6% voli ning maitselt igati keskmine käsitöö õlu. Värvilt tumedam kui tavaline Eestis müüdav õlu ning ka maitselt eriline, kuid ühelt käsitööõllelt ootaks siiski veidike enamat.

Ja siit tulebki minu selle õlle kohta käiv arvamus. Esiteks, ma ei arva, et see õlu halb on – see pole sinna poolegi – st ma ei tea ühtegi käsitöö õlle, mis oleks halb. Mis aga mind selle õlle juures morjendas oli see emotsioonitus, mis tavaliselt ei käi käsitöö õlle juurde. Jah, maitses on tunda humalaid, jah, värv ja vaht on täieti okei-d aga selles ongi probleem – kõik see kokku ongi okei. Seega, ma ütleks nii, et advendikalendri õllena ei ole sellel õllel piisavalt erilisust ning huvitavaid nüansse – küll aga sobib ta ideaalselt selliseks lihtsalt joomise õlleks, mille joomine kahjuks erilist sündmust esile ei too.

 

Advertisements