Millest maas? Ja milleni veel?

Sellest, kui pere jäi maha ja töö on kaugel, ja selleni, et pere saab kodumaistest kohustustest priiks ja tuleb ka siia. Seni tuleb hoida pilku finišilindil, säilitada kainet meelt ja kogu vaba raha lennupiletitele huugama panna. Kui saaks, käiks igal vabal päeval kodus. Kui saaks, käiks igal nädalavahetusel. Veel ei saa. Seda esimest ilmselt ei saagi, aga seda teist ehk mingil hetkel juba saab.

Ma peaks tänukirja ja karbi šokolaadi saatma Steve Jobsi( pärijate)le, sest FaceTime’ita oleks see lihtsalt õudus kuubis. Aga nüüd on lapsel vähemalt meeles, kes ma olen ja milline ma välja näen, mis siis, et enamasti olen vanaema telefoni või issi arvuti sees. Nagu garantiimehikesed. Päris armas oleks, kui ta kunagi lugema õpib ja garantiimehikeste juttu loeb, samas mäletab veel, et kui ta pisike oli, siis emme oli telo ja arvuti sees (miks ei peaks mäletama? Mina küll mäletan üht-teist sellest vanusest) ja arvab, et see töö, mille pärast tal nädalavahetuse-emme oli vahepeal, oligi seesama garantiimehikeste töö. Ja emme mitte polnud kaugel ära, vaid sealsamas kodus, masinate sees. Mulle on see igatahes lohutav. Annaks talle vanaema telo kaissu lausa.

Igatahes. Töö ise (mitte garantiimehikese oma vaid päris) on fantabuloosne. Kerge ei ole, konti ei murra, kojulennupileteid osta saab, söödud kah. Vabad hetked on see aeg, kui raskeks läheb. Aga noh, mis ma ikka öelda oskan, õnneks siin mail on selle haigutava emotsionaalse tühimiku täitmiseks Netflix. Netflix ja Karli saadetud pildid. Ja FaceTime. Tõsiselt, ma ei tea, kes selle leiutas ja kui palju nad selleks skaibi patente pidid rottima, aitäh teile.

1 protest Hõiva

Töö konti ei murra, aga vahel võib maja ees avaneda selline pilt, sest keegi kuskil majas sees arutab parasjagu mingit värki, mis mõnele ei meeldi. Vahel tullakse lausa traktoritega ja visatakse piima kaela. Or so I hear.

2 politsei Hõiva

Bussiga sõites on soovitav osta pilet (ja/või mitte kaklema minna). Muidu on hetkega kolm ekipaaži (sh üks puuriga) kohal ja mööduvad inimesed teevad pilti. Nagu juuresolevast näha.

3 tudubaar Hõiva

Samas on siin tudubaar. Amsterdami lennujaamas maksvat säärane teenus 4h 60 raha ehk 15 raha tund. Selle baari hinnad on soolasemad, tunni eest pead välja käima 25-50 raha (millest selline skaala? Kas kallima hinnaga saad teki peale ja kellegi kaissu?) ja 15 rahaga saad umbes 10 minutit.

4 särk Hõiva

See on naljakas, sest see on tõsi. Pühendatud abikaasale, armastusega.

6 hug Hõiva

Ja see tass, olgu siinkohal lisatud, on puhas valereklaam. Ei kallistanud mind keegi.