Hingame sügavalt sisse. Hingame aeglaselt välja. Rahu.

Täna oli intsident. Kallistasin pikalt Sophiet ja musisin Stella üle. Aga kui Sophie emmele jaama vastu läksin ja tema ja Sophie koju viisin, siis tekkis kahepeale küsimus, kui vana on Pärnukandis elav täditütar ja kas tema neljane oli juba viiene või veel ei. Kohe siukene sügav kahtlus, et ei kannatanud koduni oodata ja pidin auto teeäärde tõmbama, et FBst E sünniaastat vaadata. Huhh, kergendus, ei olnud meie E ja meie väike L! (Tervisi Pärnusse! Ja vabandust, et su veidi vanemaks mõtlesin!) Aga… KELLEGI E ja väike L nad ju ikka olid. Ja kuna üks tõpranahk ohtliku möödasõidu tegi ja teine türahiinlane rekkaroolis mõtles, et raisk, ei taha nagu kraavi ka sõita, vaid valis vastassuuna, siis enam ei ole. Nagu. Mis. Mõttes. Mis mõttes sa vaatad, et raisk, keegi tuleb vastu minu suunas, ma keeran vastassuunda, kust KA tuleb auto vastu, sest kuidas ma sealt kraavist välja saan ja kaup võib katki minna ka. Palju õnne, assface, kaup jäi terveks. Kesse on selline? Kas tal ema oli ka selline? Kust sellise mõtteviisiga inimesed üldse tulevad!??? Ma tean, et seda ei juhtu, sest Eesti, ja kanepitaime omamise eest saab rohkem kui ettekavatsetud tapmise eest, nii et mis need hoolimatust möödasõidust ja valedest valikutest tekitatud liiklussurmad siis ära ei ole. Aga ma ikka loodan, et pannakse kinni need, kes tapavad ohtlike möödasõitudega. Mitmeks aastaks. Palun?

Ja need ka, kes ei jää seisma tee äärde, kui on vaja FBd kasutada (no oli ju vaja. Te oleks  koduni kannatanud või, kui teie E ja L mängus oleks?) või messida. Nagu. Need on ka täielikud tõpranahad. Sul on tonn kuni mitu 70-120 km/h liikuvat tapariista perse all ja selle asemel, et seda tähelepanelikult teistest tapariistadest ja jalakäijatest mööda juhtida, sa passid oma mobiili. Sest see piiksus ja sul on KOHE vaja teada saada, kes saatis sõnumi. Ja VASTATA. Sest tähtis ju. Mis on nii tähtis!? Mis asi saab seal nii tähtis olla, et sa riskid enda ja teiste eludega? Juhul kui see pole tõesti sõnum kelleltki, kes on röövinud su pere ja pannud neile (või sinu auto) alla pommi, mis plahvatab siis, kui su kiirus langeb alla selle 70 kuni 120 km/h, millega sa parasjagu mobiiliekraani passides kihutad, siis ei ole sul küll vaja telefoni järele krabada. Roolis sõnumineerimise teemale ma olen juba pikka aega mõelnud ja see on tõesti ainus põhjus, miks keegi PEAKS sõnumit lugema. Aga vastama ju ikka ei pea. Kust sellised inimesed tulevad? Andeks, mitte inimesed.

Sest inimesed hoolivad. Inimesed on ilusad ja head. Ja kes pole, see lugegu pealkirja uuesti ja mõelgu oma ema peale kah. Sealt tulevadki.

Hingame sügavalt sisse. Hingame aeglaselt välja. Vaatame rahustuseks lastepilte.

vann1

Kaks kangelast jalavannis. Keedavad pardisuppi.

vann2

Ju siis jäi ainult pardilihaga vesiseks see supp.

Advertisements